Torupilliring

Torupill on Eestis  üks pikema ja väärikama ajalooga muusikainstrument. Ilmselt juba 700 aastat tagasi kõlasid Eestimaa külades nii pulmades kui  pidudel torupilli lustlikud helid. Tänu pilli valjule ja katkematule mitmehäälsele helile oli torupillimängija  üks tähtsamaid tegelasi igal peol. Vaatamata uutele ja moodsatele pillidele, mida tänapäeval muusikategemiseks kasutatakse on torupilli vastu taas hakatud huvi tundma ja torupillid kõlavad päris mitmetes bändides ka suurtel lavadel, aga ka erinevatel rahvapidudel ja festivalidel.

Torupilliringis on võimalik torupillimänguga tutvust teha ja seda pilli mängima õppida. Kui tõsisel pillimehel on alati oma instrument, siis esialgu saab alustada koolipilliga.

Ring avatakse 8 õpilasega.

Õppemaks kuulub koolituskulude alla.

Õpetaja:

Tarmo Kivisilla