Rahvusvahelised koolide võistkondlikud karikavõistlused gomokus, 16.-17.03. Laagri Koolis.

Ligikaudne ajakava:
16. 03.
kell 12:00 – võistluste avamine ja loosimine
12:15 – 1.-5. voor
13:45 – einepaus
14:30 – 6.-11. voor
16:30 – esimese päeva kokkuvõtete tegemine
17.03.
kell 10:00 lohutusturniir neile, kes finaali 16 parema hulka ei pääsenud
11:15 – lohutusturniiri autasustamine
11:30 – Finaalmängud
15:00 – Võistluste lõpetamine, finaalide autasustamine

Võistkondade moodustamine:
Võistkond koosneb 3-st põhimängijast, kes mängivad kindlal laual (1., 2., või 3ndal) ja kuni kahest asendusmängijast, keda võib panna ükskõik millisele lauale, teatades sellest kapteni vahendusel kohtunikule hiljemalt 5 minutit enne vooru algust (eelmise vooru ajal). Võistkonnal on esindaja (kapten), kes võib olla üks mängijatest või ka mittemängiv kaasasolija.
Võistkonnaliikmed peavad olema ühest koolist (vanus ja sugu pole olulised), osaleda võivad ka õpetajad. Üks kool võib välja panna mitu tiimi
Võistlussüsteem:
Esimesel päeval mängitakse 11- vooruline turniir šveitsi süsteemis. Voor koosneb 1 partiist igal laual. Mängitakse värvivahetusega gomokut (http://www.vint.ee/gomoku-info-ja-reeglid/ )
Teisel päeval sõltub lohutusturniiri süsteem võistlevate tiimide arvust , välja mängitakse kõik kohad.
Esimesel päeval alustatakse mänge kelladeta, pikaldaste partiide jaoks panevad kohtunikud kella. Teisel päeval mängitakse kelladega alates veeranfinaalidest. Auhinnad: esimesed 3 võistkonda saavad medalid, kõik osalejad Laagri Koolist saavad väikse auhinna.

Finaalis osalevad 16 võistkonda jätkavad olümpiasüsteemis.
Registreerimine: 13. märtsi õhtuks e-postile peakohtunik Ants Soosõrvale – asoosyrv@hotmail.com., märkides ära kooli, osalejate nimed ja laudade järjestuse.
Muud olulist: NB! Kaasa vahetusjalanõud!
Uuendatud infot võistluste kohta (ka registreerimise hetkeseisu) saab jälgida siin: https://www.vint.ee/yrituse-detailid/?event=687
Head harjutamist kas laua peal või mõttemängude portaalis vint.ee (igal õhtul on vindis värvivahetusega gomoku turniir kell 18) ja kohtumiseni Laagri Koolis.