VÕRKPALLITREENINGUD LAAGRIS 3.-5.KLASSIDELE

Ootame trenni 3.-5.klassi poisse ja tüdrukuid. Esimene treeningtund toimub 5.novembril kell 14.00 – 15.00 Laagri Kooli võimlas.

Tere väikesed ja suured võrkpallisõbrad! Ilmselt olete korduvalt kuulnud, et võrkpall on võrratu !

Võrkpall on mäng, mida mängivad kaks võistkonda võrguga kahte ossa jaotatud mänguväljakul. Mängu eesmärgiks on saata pall serviga üle võrgu nii, et see maanduks vastase väljakupoolele ja takistada palli maandumit oma väljakupoolele. Võrkpall on väga populaarne sportmäng, millest annab tunnustust harrastajate arv, väidetavalt ületab see 800 miljoni piiri.

Võrkpall ehk volleyball on mäng, mis on seotud lendava palli tabamisega, mistõttu nõuab see päris suurt osavust ja palli käsitlemise oskust. Võrkpallis peab olema ka osav liikuja, sest pall on pidevalt lennus ning palli mängu käigus hoida ei tohi. Võrkpall on lõbus mäng, mis ühendab endas osavuse, liikumise, meeskonnatöö ning üldfüüsilise treeningu.

Võrkpallimängu põhilised tehnilised võtted on:

• liikumine (stardiasendid, liikumisviisid);
  • söödud (ülaltsööt, altsööt, ründesööt, söödud laskumisega seljale, küljele ja rinnale);
  • pallingud (altpalling; ülalt palling; hüppelt palling);
  • ründelöök (otselöök, pöördega löök, pettelöök, tagaliini löök);
  • blokk ehk sulustamine (ühe-, kahe- ja kolmeblokk)

Õpime kõiki neid elemente järjekorras tundma, et nad siis lõpuks kokku panna ja mängidagi võrkpalli! Käime läbi populaarse pallimängu tehika A ja B ning õpime juurde uusi elemente. Ning mõistagi mängime palju.

Võrkpallitreening pakub:

• Kvaliteetseid treeninguid ning treeningtingimusi,
  • turvalist ja positiivset õppekeskkonda,
  • liikumisvõimet, koordinatsiooni, mänguintelligentsi arendamist ja pingutust,
  • laste sotsiaalsete võimete ja meeskonnatöö arendamist,
  • lastele võrkpalli alaseid oskusi,
  • lastele motivatsiooni ka ise harjutamiseks ning paremaks inimeseks saamist.

Treeningud toimuvad:
teisipäeviti ja neljapäeviti kell 14.00-15.00 Laagri Kooli võimlas