Lennumodellism (Möldre maja)

Avastame tehnikamaailma! Ehitame- ja lennutame nii lennukeid kui ka droone! 

Talvel on lastel peamiseks tegevuseks vabalennu mudelite ehitamine. Alguses ehitatakse 1.7-2.2 m siruulatusega rahvusvahelisse võistlusklassidesse kuuluvaid purimudellennukeid. Kogemuste kasvades võivad lapsed ehitada ka kummi- ja sisepõlemismootoritega lennukeid.

Ringi juhendajaks on TTÜ-s majandusteaduskonna lõpetanud Ardo Pärna kes kuulub ka Eesti mudellennukoondisse. Pisut aega pühendatakse ka toas lendavate nn sisemudellennukite ehitamisele.

Mudellennukid pakuvad ka põnevad võimalusi võistlusspordiks. Näiteks vabalennumudeleid (lendavad “ise” ilma, et neid keegi juhiks) püütakse võistluste käigus suunata tõusvatesse õhuvooludesse. Teadaolevalt pikim lend on vabalennu purimudellennukil fikseeritud USA´s – ühe päeva jooksul lendas veidi üle 2 m siruulatusega mudellennuk enam kui 1000 km kaugusele.
Raadio teel juhitavatel lennukitel on võistlustel tulemuste hindamise aluseks kiirus, lennu kaugus, lennukestvus, maandumise täpsus, lennatud kujundite korrektsus jne.

Laagri Huvialakoolis on võimalik mudellennukeid igaühel ka ise ehitada. Isa võib oma lapsele abiks olla ja miks mitte ka ise asja tõsisemalt käsile võtta. Ei ole harvad juhused, kus just nimelt isast on saanud “asja vedaja”.

Mudellennukitega saab läbi viia nii keskkonnaseiret kui ka muud huvitavat tegevust, näiteks vaatlusi õhust.

Paljude jaoks tundmatu väärib uurimist ja proovimist!

NB! Esimene tund toimub 3.oktoobril! 

Õppemaks kuulub koolituskulude alla!

Õpetaja: 

Ardo Pärna
Telefon: 5022798
E-post: ardo.parna@gmail.com

Õppetasu: 

28 €/kuus

Laagri Kooli peamajas

Toimumisaeg:
T, kell 14.30-16.00

Toimumiskoht: Möldre maja puutööklass (ruum 131) 

Möldre majas

You are currently viewing Lennumodellism (Möldre maja)