Laagri Roboringi algõpe (3.-9. klassidele)

Laagri Roboring (Laagri kooli peamajas ja Möldre koolis) aitab läbi mängu ja kogemusõppe lasta noortel avastada oma tugevusi ja huvisid ning seda läbi tehnoloogia. Tutvudes robootikamaailma põnevate nurgatagustega saavad noored lisaks tehnikateadmistele ka kogemusi tiimitööst, ajaplaneerimisest ning õpitakse leidma lahendusi erineva valdkonna probleemidele.

Igapäevatöös peavad noored arvestama ka FIRST LEGO League põhiväärtustega, mis on järgmised:

  • Avastus: Me uurime uusi oskusi ja ideid.
  • Innovatsioon: Me lahendame probleeme loovuse ja sihikindlusega.
  • Mõju: Me kasutame õpitut maailma paremaks kohaks tegemisel.
  • Kaasamine: Me austame üksteist ja mõistame üksteise erinevusi.
  • Meeskonnatöö: Koos töötades oleme tugevamad.
  • Lõbu: Me naudime ja tähistame oma tööd!
  • Konkureeriv koostöö & sõbralik professionaalsus

Et arenguprotsess oleks sujuv, siis oleme jaotanud rühmad vastavalt noorte vanusele ja kogemusele. Selline lähenemine annab võimaluse igal vanuseastmel tegeleda just neile eakohaste teemadega. Laagri Roboringis on järgmised rühmad:

Mänguline robootika 1. klassile (1 x nädalas).
Esimese klassi huviring algab kohe pärast koolitundide lõppu.

Mänguline robootika 2.-3. klassile (1 x nädalas)
Ei vaja eelteadmisi; liituma oodatud kõik noored, kes käivad 2. või 3. klassis.

Roboringi algõpe (3. -9. klass, 1 x nädalas)
Ei vaja eelteadmisi; liituma oodatud noored alates 3. klassist. Võib olla eelnevalt läbitud 2.-3. klassi mängulise robootika rühm, kuid see ei ole kohustuslik.

Projektõpe (4.-9. klass, 1 x nädalas)
Peab olema läbitud Laagri Roboringi algõpe, mis annab eelteadmised siin rühmas edukaks tegutsemiseks. Erandid kokkuleppel juhendajaga (nt kogemus mõnest muust huviringist, mis katab algõppe rühma pädevused).

Laagri Roboring 2023/2024 alustab septembri esimesel täisnädalal.

Esimene ringitund toimub olenevalt rühmast kas 4.09, 5.09, 6.09 või 7.09. Lisainfo rühmade kohta alammenüüdest.

Programmeerimise algõppe rühm on kõige lähemal koolitunni õppele, sest eesmärk on õppeaastaga selgeks saada LEGO EV3 roboti algtõed (kontroller, mootorid, kõlar, ekraan, valgustus, andurid, tingimuslaused, tsükkel). Õpe toimub peamiselt läbi katsetamise ning sobib kõigile, kuid eeldus on, et noorel on huvi ja ta suudab ammutada teadmisi miniloengutest ning muudest õpetlikest meetoditest.

Töö toimub paarides ning suure osa õppeaastast tegeleme erinevate õppetükkide läbi töötamise ja harjutamisega. Suurem rõhk on programmeerimisel, kuid sekka toimub ka mehaanikat ja ehitamist. Rühma peamine eesmärk on valmistada noored ette Projektiõppe rühma jaoks, kus tegevus nõuab iseseisvust ning annab tunduvalt vabamad käed tegutsemiseks.

Kevadel võtame osa ühest võistlusest. Maikuus toimuval Laagri Robocity tehnikapäeval on võimalik osaleda erinevatel võistlusaladel. Võistlusel osalemine ei ole kohustuslik, kuid rangelt soovituslik.

Kogu aasta vältel on suur rõhk sotsiaalsetel oskustel, tiimitööl, üksteise austamisel ja abistamisel, roboruumi korrashoiul. Tehnilise poole pealt on lisaeesmärk selgeks saada interneti ja arvuti kasutamise põhitõed – turvalisus ja küberhügieen ning riistvara ja tarkvara, mida noortel igapäevaselt vaja läheb.

Kuna tegemist on enama kui lihtsalt robootika huviringiga, siis võib tulla ette nädalaid, kus robotitega otsest kokkupuudet ei ole. Näiteks õpime LEGO detailidest tugevaid konstruktsioone ehitama või sorteerime neid, teeme uurimustööd, toimub koolitus jne.

Noor on oodatud ühte proovitundi, kuid osalemine proovitunnis ei garanteeri kohta huviringis. Kohtade arv on piiratud ning seega soovitame huvilistel registreeruda võimalikult varakult ning täpsete soovidega.

Soovituslik on registreerida noor ka täitunud rühmade korral, sest nii on ta ootenimekirjas. Koha vabanemisel annab juhendaja sellest teada ootenimekirja järgi. 

Õpetaja: 

Mai Pitsner
Kontakt: Mai.Pitsner@gmail.com

Õppetasu: 

35 €/kuus

Laagri Kooli peamajas

Vanuserühm: 3.-9. klassi õpilastele

Toimumisaeg:
üks kord nädalas (esmaspäev või teisipäev 15.00-16.30)

Toimumiskoht: Laagri Kool, roboruum (raamatukogust edasi läbi klaasuste)

Möldre majas

Vanuserühm: 3.-9. klassi õpilastele

Toimumisaeg:
üks kord nädalas (kolmapäev kell 15.00-16.30)

Toimumiskoht: Möldre Kool ruum 326

You are currently viewing Laagri Roboringi algõpe (3.-9. klassidele)