Käsipall HC Tallinn

Käsipalliklubi HC Tallinn pakub Laagris treeninguid kahele vanusegrupile – 1.-3. klassid.

Käsipalliklubi HC Tallinn on alates 2012. aastast pakkunud Tallinnas ja lähiümbruses lastele ning täiskasvanutele võimalust tegeleda käsipalliga. Laagris koordineerib käsipallitegevust ning väljastab arveid Laagri Huvialakool. Palun tutvuge tingimustega all.

VÄÄRTUSED ON KÕIGE ALUS

“HC Tallinna alustaladeks on klubi väärtused POSITIIVSUS, SÕBRALIKKUS, JULGUS, AUSUS JA VIISAKUS. HC Tallinn soovib oma liikmetest kasvatada tervislikest eluviisidest lugupidavaid ning vaimselt ja füüsiliselt tugevaid inimesi, kes oma eluga kenasti hakkama saaks. Meiegi väärtusi võiks rohkem eestlaste hulgas igapäevaelus kohata. Siis oleksid suhted paremad ja inimesed õnnelikumad”, lausus klubi asutaja ja tegevjut Risto Lepp.

HC TALLINNA FILOSOOFIA – “INTELLIGENTNE MÄNGIJA”

Klubi ideaalnägemus on kasvatada lastest nii palliplatsil kui väljaspool intelligentset inimest, kes treenerite, õpetajate ja lapsevanemate poolt julgustatuna mõtleks alati oma peaga – olukorra hindamine, otsuste vastuvõtmine ning otsuse teostamine on ühtviisi tähtis nii pallimängus kui elus. Mida rohkem teed, seda rohkem eksid. Mida rohkem eksid ja kogemusi saad, seda rohkem arened. Mida kiiremini õigeid otsuseid teed, seda edukam oled nii elus kui mängus.

KÄSIPALL ON KÕIGE MITMEKÜLGSEIM PALLIMÄNGUALA NING ÜLDFÜÜSILISELT VÄGA NÕUDLIK MÄNG

Käsipall on teaduslike uuringute kohaselt inimest kõige rohkem mitmekülgselt arendav pallimänguala, kus töös samaaegselt käed, jalad, keha keskosa ning aju pidevate kiirete otsuste tegemiseks. Samuti on pallimängualasid võrdlevatest uuringutest leitud, et käsipall on kõige rohkem kaloreid põletav palli mäng ning kehalistest võimetest on samaväärse tähtsusega nii kiirus, vastupidavus, koordinatsioon, painduvus, jõud ja plahvatuslikkus. Käsipallurid on universaalsuse tõttu kehalise kasvatuse õpetajatele lemmikud, kuna käsipallitreeningutel mängitakse tihti ka jalg- ja korvpalli ning käsipallureid on võimalik edukalt saata võimalikult paljudele koolide vahelistele võistlustele.

MITMEKÜLGSED JA PALLIMÄNGULISED TREENINGUD

HC Tallinna algajate gruppides pannakse rõhku eelkõige mitmekülgsele treeningule, kuid suur osakaal läheb ka käsipalli baastehnika õppimisele läbi harjutuste ja mängude. Meie treeningutel viiakse võimalusel kõik harjutused ja mängud läbi käsipallipallidega ning võimalikult mängulises vormis. Treenerid katsumad vältida igavaid ning rutiinseid harjutusi, kuna on tõestatud, et lapse õpimotivatsioon ja uute oskuste kinnistamine on alati efektiivsem läbi mängu, kus kunagi ei tea ette, mis olukord järgmisena ette tuleb. Pallimängude tehnikat on võimalik arendada ja korrigeerida treeneril efektiivselt ka erinevate mängude käigus.

MÕTLEMINE, TEHNIKA NING VÕISTLUS ÜHEL AJAL KÕIKIDES HARJUTUSTES JA MÄNGUDES

Lisaks käsipallitreenigutelt saadavale tugevale üldfüüsisele põhjale soovime, et me treenerid kasutaksid kõikide harjutuste ja mängude ajal kasutada 3C reeglit- kognitiivne areng (i.k. cognitive development), oskuste areng (i.k. development of competence) ning iseloomu areng (i.k. development of character), mille oleme laenanud jalgpallimaailmast (Barcelonas paiknev Tovo Academy Todd Beane juhtimisel – legendaarse jalgpalluri Johan Cruyffi filosoofial põhinev mängijate arendamine väljakul).

VÄÄRTUSTAME SUHTEKOLMNURKA LAPS, TREENER JA LAPSEVANEM

Lapse arengu seisukohalt on ülivajalik ka lapsevanema tugi nii lapsele kui treenerile. Klubi soovib pidevalt arendada treenerite ja lapsevanemate suhteid, et lapse vaimsel ja füüsilisel arengul saaks mõlemad osapooled kaasa rääkida. Tervislike eluviiside (mitmekülgne toitumine, piisav uneaeg, vee joomine jne) ja piisava liikumise (sportimine nii trennis kui vabal ajal) tähtsustamine algab eelkõige kodusest kasvatusest ning selles väga suur roll lapsevanematel.

AMBITSIOONIKAD PLAANID

HC Tallinnal on ülikõrge visioon – olla maailma üks parimaid noorte käsipallurite kasvatajaklubisid. HC Tallinna ambitsioonikad noortreenerid arenevad pidevalt edasi, kuid suurte plaanide elluviimiseks vajab klubi eelkõige Tallinna kesklinna lähedusse oma käsipallisaali. Pealinnas on vaid paar täismõõtmelist käsipallisaali (40m x 20m), mis juba üle 14-aastaste laste kvaliteetseks treenimiseks ja mängimiseks hädavajalik. Klubi juhtkond on viimase aasta jooksul töötanud aktiivselt, et saaliprojekt ellu viia.

Registreerimine lisaks huvikooli kodulehel kohustuslik ka Käsipalliklubi HC Tallinn kodulehel, et klubi saaks teavitada jooksvalt esimese treeningu aja ja muu info!

Esimene treeningtund toimub 12.septembril.

Õppemaks kuulub koolituskulude alla!

Õpetaja: 

Treener: Risto Lepp
Kontakt: 5245825

Treener: Kaivo Thomson
Kontakt: kaivo@hctallinn.ee , 53233613

Kodulehekülg:  www.hctallinn.ee

Õppetasu: 

55,- eur kuus (2-3x nädalas)
35,- eur kuus (1x nädalas)

Laagri Kooli peamajas

Vanuserühm: 1.-3. klassid

Toimumisaeg:

Sügisene- ja kevadine treeningperiood

 E – 16.00-17.00 (1-6 kl) Riigigümnaasiumi võimla
 T – 15.15-16.15 (1-6 KL) Laagri Kooli võimla
 N – 15.15-16.15 (1-6 KL) Laagri Kooli võimla

Toimumiskoht: Laagri Kooli võimla või Riigigümnaasiumi võimla
Kogunemiskoht: võimla ees koridoris ja koos treeneriga liigutakse võimlasse.

Möldre majas

_

You are currently viewing Käsipall HC Tallinn