Laagri Roboringi mänguline robootika 1. klassile

Laagri Roboring (Laagri ja Möldre koolis) aitab läbi mängu ja kogemusõppe lasta noortel avastada oma tugevusi ja huvisid ning seda läbi tehnoloogia. Tutvudes robootikamaailma põnevate nurgatagustega saavad noored lisaks tehnikateadmistele ka kogemusi tiimitööst, ajaplaneerimisest ning õpitakse leidma lahendusi erineva valdkonna probleemidele.

Igapäevatöös peavad noored arvestama ka FIRST LEGO League põhiväärtustega, mis on järgmised:

• Avastus: Me uurime uusi oskusi ja ideid.
  • Innovatsioon: Me lahendame probleeme loovuse ja sihikindlusega.
  • Mõju: Me kasutame õpitut maailma paremaks kohaks tegemisel.
  • Kaasamine: Me austame üksteist ja mõistame üksteise erinevusi.
  • Meeskonnatöö: Koos töötades oleme tugevamad.
  • Lõbu: Me naudime ja tähistame oma tööd!
  • Konkureeriv Koostöö & Sõbralik Professionaalsus

Et arenguprotsess oleks sujuv, siis oleme jaotanud rühmad vastavalt noorte vanusele ja kogemusele. Selline lähenemine annab võimaluse igal vanuseastmel tegeleda just neile eakohaste teemadega. Laagri Roboringis on järgmised rühmad:

Mänguline robootika 1. klassile (1 x nädalas).
Esimese klassi huviring algab kohe pärast koolitundide lõppu.

Mänguline robootika 2.-3. klassile (1 x nädalas)
Ei vaja eelteadmisi; liituma oodatud noored, kes 1. klassis osalesid Roboringis kui ka need, kel varasem kogemus puudub. Kui 2. klassis osales noor siin rühmas, siis 3. klassis oodatud järgneva taseme rühma.

Programmeerimise algõpe (3. -9. klass, 1 x nädalas)
Kui laps on osalenud Laagri Roboringis 2. klassis, siis on ta oodatud selle rühmaga liituma juba kolmandas klassis. Muul juhul on rühm avatud alates 4. klassist.

Projektõpe (4.-9. klass,1x nädalas)
Peab olema läbitud Laagri Roboringi programmeerimise algõpe.

Laagri Roboring 2021/2022 alustab septembri esimesel täisnädalal.

Esimene ringitund toimub olenevalt rühmast kas 6.09, 7.09 või 8.09. Lisainfo rühmade kohta alammenüüdest.

1. klassile on robootika mänguline tegevus, kus kasutame LEGO WeDo robootikakomplekte ja LEGO Simple Machines ehituskomplekte ning peamine rõhk on lõbusal ajaviitel, millega saavad hakkama kõik, kellele meeldib mängimine.

Esimesel poolaastal ehitame ja programmeerime juhendi järgi erinevaid roboteid ning mängime nendega. Peamine eesmärk on saada selgeks algteadmised, mis väljenduvad pigem läbi tegevuse, mitte selgituste. Teise poolaasta alguses toimub programmeerimisest paus ning ehitame läbi lihtsad masinad (hammasülekanded, rihmülekanne, kang, telg, vints). Töö toimub peamiselt paarides.

Viis aastat tagasi Laagri Roboringi avades tegime näidistunni Hooandja video jaoks, kust saab hea ülevaate, mida esimese klassi robootikas tehakse.

Kevadel õpime koos tegutsema kuni kuueliikmelistes tiimides ning valmistume FIRST LEGO League Jr. (FLL Jr.) väljakutseks. Lisaks roboti ehitamisele/programmeerimisele loovad noored postriõpivad uurimustööd tegemaplaneerivad esitlust jne. Protsess lõppeb kevadel Harjumaal FLL Jr. näitusel osalemisega, mis ei ole kohustuslik, kuid rangelt soovituslik. Sama projekti rangelt soovituslik esitlemine on võimalik ka maikuus toimuval Laagri Robocity tehnikapäeval.

Noor on oodatud ühte proovitundi, kuid osalemine proovitunnis ei garanteeri kohta huviringis. Kohtade arv on piiratud ning seega soovitame huvilistel registreeruda võimalikult varakult ning täpsete soovidega.

Soovituslik on registreerida noor ka täitunud rühmade korral, sest nii on ta ootenimekirjas. Koha vabanemisel annab juhendaja sellest teada ootenimekirja järgi.

Õpetaja:

Mai Pitsner
Kontakt: Mai.Pitsner@gmail.com

25 €/kuus

Laagri Kooli peamajas

Vanuserühm: 1. klassi õpilastele

üks kord nädalas (esmaspäev kell 12.30-13.30 või teisipäev 12.15-13.15)

Toimumiskoht: Laagri Kool, Roboruum (raamatukogust edasi läbi klaasuste)

Möldre majas

Vanuserühm: 1. klassi õpilastele

üks kord nädalas (kolmapäev kell 12.15-13.15)

Toimumiskoht: Möldre Kool ruum nr 326