Lastejooga

Tere tulemast kõikidele seiklushimulistele lastele!

Tänapäeva kiires, ambitsioonikas ja stressirohkes maailmas on lapse jaoks tähtis võimalikult varakult omandada praktilisi oskuseid, et kõige ümbritsevaga enda sees toime tulla. Lastejooga aitab lapsel paremini hakkama saada nii iseenda kui teiste emotsioonidega. Lapsed õpivad olema vähem vastuvõtlikud väljastpoolt tulenevale survele. Jooga aitab lastel leida tasakaal ja tugevus iseenda seest. Lapsed õpivad usaldama iseennast ja universumit. Joogalik lähenemine soosib kaastunnet ja austust kõigi ja kõige ümbritseva vastu. Lastejooga tunnis saab iga laps olla tema ise. Pole konkurentsi ega võistlemist.

Lastejooga tunni sisu on seikluslik, mänguline ja lõbus. Iga tund on erinev. Lastejooga avardab laste kujutlusvõimet ning avab ukse “võlumaailma”. Tunnis seikleme läbi muinasjuttude, lugude, joonistuste, luuletuste, seltskonnamängude või laulude. Näiteks sõidame kujuteldava lennukiga, rändame mööda metsikut dzunglit ning avastame erinevate loomade kõneviisi, tunnetame, milline on linnu tehtud pehme pai ja saame teada, kuidas veereb porgand. Selle kõige saatel teevad lapsed asanaid (kehaasendeid), mis toetavad ja arendavad lapse füüsist. Lapsed õpivad peale füüsilist pingutust ka lõdvestuma. Kasutame ka erinevaid abivahendeid (pallid, loomakesed, nööbid, nupud, pillid jms). Tunni lõpuosas teeme meditatsiooni, mis on lastele sobivalt lühike ja mänguline. Meditatsioon aitab lapsesse luua meelerahu ja tasakaalu. Vahel aga võtame tunnis vaatluse alla elutähtsaid teemasid ja seda just holistilisest (terviklikkust silmas pidades) perspektiivist.

Esimene tund Laagri Koolis toimub 12.septembril 2023.

Esimene tund Veskitammi Lasteaias toimub 3.oktoobril 2023.

Õppemaks kuulub koolituskulude alla.

Reelika Rohtmaa
Kontakt: +372 556 77 613; reelika.rohtmaa@gmail.com

35,- eur kuus (kooliealised)
30,- eur kuus (eelkooliealised)