Pillistuudio

Pillimäng teeb rinna rõõmsaks! 

Pillistuudio on võimalik tutvust teha mitme omapärase pilliga ja neid mängima õppida.   

Torupill– eestlastele läbi aegade olulisim tantsupill. Torupilli viisitoru koos kaasa hõiskavate burdoon-torudega on üks vahva ja tore instrument, mis aastasadu olnud meie eellastele suureks rõõmuks ja meelelahutuseks! Pillid on ringis olemas, tule ja õpi mängima! 

Parmupill–  see imeväike, aga vahva pill mahub peopessa, aga mängimiseks on omad nipid ja trikid!  

Kannel – annelt teavad kõik, aga neid on erinevaid, suuri ja väikseid. Võib-olla on su vanavanaisast või vanavanaemast jäänud mõni tore kandletüüp koju tolmuma. Võta kaenlasse ja paneme pilli taas kõlama! 

Lõõtspill – ka neid on väga erinevaid. On kaherealisi karmoskasid ja võru-tüüpi lõõtspille ja hulk veel vahepealseid pillitüüpe. Kui on omal olemas mingi selline pill või kui on soov sellist pilli õppida, tasub jällegi võtta ette. 

Klaver – laverit saab mängida klassikaliselt, aga igat pilli saab mängida ka omamoodi. Näiteks mängida tuntud lugu või laulu aga sinna juurde hoopis omamoodi saade teha. Nii saabki pilliringis ka sellist asja harjutada. Enne võiks küll olla mõned aastad klaverit päris nullist õppinud! Aga kange tahtmise vastu ei saa ja tasub proovida!

Pilliringis osalemiseks pöördu õpetaja Tarmo Kivisilla poole!  

Ring avatakse 8 õpilasega.

Õppemaks kuulub koolituskulude alla.

Õpetaja: 

Tarmo Kivisilla
Kontakt: tarmokivisilla@gmail.com

Õppetasu: 

25,- eur kuus

Laagri Kooli peamajas

Vanuserühm: 7 – 16 aastased
Toimumisaeg:
täpsustub

Toimumiskoht: Laagri Kool, 

Möldre majas

You are currently viewing Pillistuudio